Komunikaty

Kapsuła czasu wciąż otwarta! Narodowe Muzeum Morskie czeka na wyjątkowe przedmioty od mieszkańców

Monety, nasiona roślin, aktualne wydanie lokalnej gazety, czy zdjęcie „Sołdka” - to tylko przykładowe przedmioty, które mogą trafić do wnętrza dwóch skrzyń ustawionych w holu Ośrodka Kultury Morskiej oraz w holu Spichlerzy na Ołowiance. Pracownicy Narodowego Muzeum Morskiego szykują niespodziankę i w momencie zakończenia remontu Żurawia umieszczą przedmioty w kapsule czasu i ustawią ją na poddaszu.

SpaceRebels rewolucjonizuje podejście do przestrzeni prywatnej

Wrocławski startup – SpaceRebels, wprowadza na rynek rewolucyjne rozwiązanie: prywatną przestrzeń w ogólnodostępnych powierzchniach, wynajmowaną na godziny: do pracy, spotkań czy odpoczynku. Jednym z pierwszych miejsc, w których zadebiutuje marka jest Wrocław. Jednak już dziś planowana jest ekspansja na kolejne destynacje, nie tylko w Polsce, Europie i na całym świecie.

Sprzątanie bez chemii. Jak zrobić domowe detergenty?

Każdy ma w domu „gospodarczą szafkę”. Co się w niej znajduje? Najczęściej szereg detergentów i środków czystości – płyny do podłóg, czyszczenia dywanów i okien, proszki do prania czy odkamieniacze. Są niczym żołnierze gotowi do walki o czystość naszego domu. Warto jednak zastanowić się, czy naprawdę potrzebujemy całej tej armii? W końcu alternatywa jest tańsza i bardziej przyjazna środowisku.

SMEG Polska przenosi siedzibę i showroom do Prosta Tower

SMEG, producent wysokiej jakości urządzeń gospodarstwa domowego, ikona światowego wzornictwa i włoskiego stylu lokuje nowe biuro oraz showroom w warszawskim biurowcu Prosta Tower. W procesie wyboru lokalizacji i negocjacji warunków najmu doradzała firma Walter Herz.

Pandemia okazała się szansą dla przedsiębiorców z województwa łódzkiego

Województwo łódzkie może okazać się jednym z wygranych pandemii COVID-19. Pandemia drastycznie zmieniła trendy w sprzedaży, przestawiając rynek w kierunku transakcji internetowych. Województwo łódzkie z racji na swoją lokalizację stało się HUB-em logistycznym, bez którego e-commerce nie może funkcjonować.

Warsztaty z planistyki i nawigacji dla Wojsk Obrony Terytorialnej

Działanie w dużym stresie i rozproszeniu, a także pod presją czasu – tak wyglądały warsztaty z planistyki i nawigacji dla pierwszej w Polsce Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej K9 Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wolt dowozi dania z najlepszych lubelskich restauracji

Od sierpnia mieszkańcy Lublina mogą zamawiać dania ze swoich ulubionych restauracji za pośrednictwem platformy Wolt. Zgodnie z dewizą firmy będzie łatwo, szybko i przyjemnie, a dla nowych użytkowników również taniej, ponieważ każdy kto skorzysta z usług Wolt, może liczyć na specjalne zniżki i promocje.

Polacy są przywiązani do smaków znanych od lat. Kaufland rozwija ofertę produktów krajowych

Chociaż Polacy są coraz bardziej skłonni do testowania kulinarnych nowości, smaki znane od lat wciąż pozostają na szczycie listy gastronomicznych preferencji. Nawet 76% ankietowanych z naszego kraju deklaruje, że kuchnia polska jest ich ulubioną, a dodatkowo 40% najchętniej spożywa dania regionalne. Kaufland dostrzega zwiększone zainteresowanie produktami od polskich dostawców i rozwija ofertę marki własnej K-Stąd Takie Dobre!, która liczy już ponad 230 artykułów.

Chcesz wstąpić do WOT? Skontaktuj się ze swoim rekruterem

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej uruchomiło nowy serwis internetowy dedykowany rekrutacji.  Pod adresem www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl każdy, kto myśli o wstąpieniu w szeregi terytorialsów może szybko i łatwo znaleźć bezpośredni kontakt do rekrutera ze swojego regionu.

O katalogu